هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک با توجه به نوع و مدل خودرو، نوع گیربکس، ایرادات گیربکس، تعداد قطعات خراب شده، قیمت قطعات معیوب شده و اجرت تعمیرکار، میتواند متغیر باشد.

انتخاب تعمیرگاه مناسب و تخصصی تاثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک خواهد داشت. تعمیر گیربکس اتوماتیک نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد، تعمیرگاه های غیر تخصصی توانایی تشخیص مشکلات گیربکس اتوماتیک را ندارند.

هنگام عیب یابی گیربکس اتوماتیک، در صورت تشخیص اشتباهات نابجا و غلط، میتواند هزینه تعمیرات را چندین برابر افزایش دهد.

آنچه در این مقاله تک گیربکس مطالعه خواهید کرد:

هزینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک

هزینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک

برای اعلام دقیق هزینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک باید خودروی شما به صورت حضوری ایرادات و مشکلات آن شناسایی و بررسی شود. پس به صورت غیر حضوری نمیتوان هزینه نهایی تعمیر گیربکس را اعلام کرد.

توجه: اجرت تعمیر گیربکس اتوماتیک با توجه به نوع خودرو و مدل آن متفاوت است.

مثلا: اجرت تعمیرات گیربکس اتوماتیک مگان یا پژو با دستمزد تعمیر گیربکس اتوماتیک بنز قطعا فرق میکند. بنابراین قیمت خودروی شما و قطعات آن در بازار میتواند نقش مهمی در میزان دستمزد یا اجرت تعمیر گیربکس اتومات داشته باشد.

عواملی که در هزینه تعمیر گیربکس اتومات نقش اساسی دارند

اجرت تعمیر گیربکس اتوماتیک

نوع مشکلات گیربکس:

هزینه تعمیرات گیربکس اتومات بستگی به نوع مشکلات و ایراداتی که در آن بوجود آمده است دارد.

 به عنوان مثال، تعویض روغن گیربکس یا سرویس جزئی هزینه کمتری نسبت به تعویض قطعات اصلی گیربکس اتومات خواهد داشت.

نوع خودرو و مدل آن:

هزینه تعمیر گیربکس با توجه به نوع خودرو و مدل آن متفاوت است. امروزه شرکت های خودروسازی از گیربکس های مختلفی در محصولات خود استفاده میکنند که هزینه تعمیر هر کدام از این گیربکس ها میتواند متغییر باشد.

محل تعمیر گیربکس:

تعمیرگاهی که برای تعمیر گیربکس خودروی خود انتخاب میکنید نقش اساسی در تعیین هزینه ها خواهد داشت. در شهرها و مناطق مختلف، اجرت تعمیر و باز و بست گیربکس اتوماتیک میتواند متفاوت باشد. تعمیرگاه هایی که به صورت تخصصی و حرفه ای تعمیرات گیربکس را انجام میدهند، قطعا دستمزد بیشتری هم میگیرند.

قطعات مورد نیاز:

هر چقدر تعداد قطعات خراب شده بیشتر باشد و نیاز به تعویض داشته باشند، هزینه تعمیر گیربکس هم بیشتر خواهد شد. قیمت قطعات هر گیربکس میتواند در هزینه تعمیر آن نقش اساسی داشته باشد.

میزان خرابی گیربکس:

هر چقدر میزان صدمه وارد شده و خرابی گیربکس بیشتر باشد، مدت زمان زیادی برای تعمیرات آن لازم است، در نتیجه اجرت تعمیر گیربکس اتومات هم افزایش می یابد.

برای آگاهی از هزینه تقریبی تعمیر گیربکس اتوماتیک میتوانید با کارشناسان تعمیرگاه تک گیربکس تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

برای تعیین دقیق هزینه تعمیر گیربکس میتوانید وقت رزرو کنید و در وقت تعیین شده به تعمیرگاه تگ گیربکس مراجعه کنید. تعمیرکاران ما به صورت رایگان عیب یابی گیربکس خودروی شما را انجام میدهند، سپس ایرادات و هزینه تعمیرات آن را به صورت دقیق اعلام میکنند.

هزینه تقریبی تعمیر گیربکس اتوماتیک

دستمزد تعمیر گیربکس اتوماتیک

همان طور که گفتیم هزینه تعمیرات گیربکس به عوامل متعددی بستگی دارد.

 ما در ادامه به صورت تخمینی اجرت تعمیر هر کدام از مشکلات گیربکس اتوماتیک را بیان میکنیم.

توجه: اجرت تعمیرات گیربکس که برای شما عزیزان در جدول قرار دادیم، از کمترین دستمزد برای برخی برندها شروع میشود، تا بیشترین هزینه برای خودروهای گران قیمت که گیربکس های پیچیده و سخت تری دارند.

هزینه تخمینی تعمیر گیربکساجرت تقریبی (تومان)

هزینه تعمیرات توربین گیربکس اتومات

5000000 تا 9000000

هزینه تعمیر ساعت گیربکس اتومات

1800000 تا 6000000

هزینه تعمیر تقه زدن گیربکس اتوماتیک

3500000 تا 7000000

 اجرت تعمیر گاز هرز خوردن گیربکس

3500000 تا 8000000 

دستمزد آچارکشی گیربکس اتومات 

رایگان 

هزینه رفع بوی سوختگی گیربکس

3500000 تا 9500000 

اجرت تعمیر گیر کردن دنده

2500000 تا 7000000

هزینه تعمیر خلاص شدن دنده گیربکس

3500000 تا 9000000 

هزینه تعمیر زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک

3500000 تا 8000000 

دستمزد تعویض گیربکس اتوماتیک 

3500000 تا 9000000 

هزینه تعمیر شیربرقی گیربکس اتوماتیک

4000000 تا 9000000

دستمزد باز و بست گیربکس اتوماتیک

3000000 تا 9000000

تعمیرکاران تک گیربکس تمام تلاش خود را میکنند تا جایی که امکان دارد مشکلات گیربکس اتومات را با بازسازی قطعات برطرف کند، تا هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروی شما افزایش نیابد.

سوالات متداول درباره هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

بله. گیربکس های اتوماتیک از تکنولوژی های پیشرفته ساخته شده و قطعات پیچیده تری دارند. تعمیرات گیربکس اتومات دشوار و زمان بر است و نیازمند افراد با تجربه و متخصص میباشد و هزینه های بیشتری نسبت به گیربکس های دستی دارند.

برخی از تعمیرگاه های حرفه ای و تخصصی مانند تک گیربکس، عیب یابی گیربکس های اتوماتیک را به صورت رایگان انجام میدهند و قیمت تعمیر گیربکس را هم قبل از تعمیرات آن اعلام میکنند.

بله. مراکز حرفه ای، تجربه و دانش بالایی در تعمیرات انواع گیربکس های اتومات دارند و به صورت تخصصی کار خود را انجام میدهند. بنابراین اجرت بیشتری را هم برای تعمیر گیربکس اتومات میگیرند.

بله. شما میتوانید از قطعات کپی و غیر اورجینال برای تعمیر گیربکس استفاده کنید تا هزینه های شما کاهش یابد. ولی نباید توقع داشته باشید که چند سوایی بیشتر یا مثل سابق برای شما کار کند.

با مراجعه به تعمیرگاه های متخصص و با تجربه، تعویض به موقع روغن، رعایت اصول رانندگی، انجام سرویس های دوره ای و تعمیرات به موقع، میتوانید از هزینه های تعمیر گیربکس کم کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات و سوالات خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *