تعمیر گیربکس آریو | تعمیرات تخصصی گیربکس اتوماتیک آریو

تعمیر گیربکس آریو به صورت تخصصی با تعمیرکاران حرفه ای و گارانتی 12 ماهه در تعمیرگاه تک گیربکس انجام میشود.

تعمیر گیربکس آریو

خدمات ما برای تعمیرات گیربکس آریو

 1. تعمیر گیربکس آریو
 2. بازدید فنی، تست و عیب یابی، بازسازی،تعویض و تعمیر ساعت گیربکس اتوماتیک آریو
 3. تامین قطعات اصلی، تعویض روغن و سرویس های دوره ای گیربکس اتومات آریو

تعمیر گیربکس آریو

آریو یکی از خودرو های مونتاژ شده چینی است که توسط شرکت سایپا در ایران عرضه میشود. این محصول به دلیل مونتاژ بودن از قیمت پایینی نسبت به سایر خودروهای خارجی برخوردار است و قطعات آن نیز در ایران کمیاب است. توسعه تیم تخصصی تک گیربکس به شما این است در حفظ و نگه داری گیربکس آریو خود دقت لازم را داشته باشید.

 در صورت مشاهده علائم خرابی گیربکس هر چند جزئی، سریعا خودروی خود را به یک تعمیرگاه تخصصی گیربکس آریو نشان دهید و از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.

اگر گیربکس آریو شما دچار مشکل شده است با تعمیرکاران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. در صورت نیاز به تعمیر گیربکس آریو برای مراجعه به تعمیرگاه تک گیربکس وقت رزرو کنید.

مزایای تعمیرات گیربکس آریو در تک گیربکس

مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان

یدک کش رایگان

خودرو بر رایگان

تعمیرکاران حرفه ای گیربکس

تعمیرکاران حرفه ای

گارانتی خدمات

ضمانت خدمات و قطعات

تعمیرگاه گیربکس آریو

تعمیر گیربکس اتوماتیک آریو

گیربکس های اتوماتیک از تکنولوژی های پیشرفته و پیچیده ای تشکیل شده است و در صورت خرابی ممکن است به سایر قسمت های خودرو صدمه بزند. تعمیر گیربکس اتوماتیک کار هر تعمیرگاهی نیست و نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد.

 اگر تعمیرکار توانایی و دانش تشخیص مشکلات گیربکس را نداشته باشد ممکن است با تعویض قطعات نابجا و سالم هزینه های زیادی را برای شما ایجاد کند. بهترین کار این است که در صورت مشاهده علائم خرابی گیربکس در همان ابتدا با کمی تحقیق به یک تعمیرگاه گیربکس آریو مراجعه کنید که به صورت تخصصی در ضمینه تعمیرات گیربکس آریو کار میکنند.

تعمیرگاه تک گیربکس دارای پیشرفته ترین امکانات است و از تکسین های آموزش دیده و حرفه ای با تجربه 20 ساله تشکیل شده است. تعمیرکاران ما به اجزای داخلی جعبه دنده آگاهی کافی را دارند و به صورت تخصصی مشکلات گیربکس را عیب یابی کرده و سپس اقدام به تعمیر گیربکس آریو میکنند.

نشانه ها و علائم خرابی گیربکس آریو

روشن شده چراغ هشدارها
بالا رفتن دور موتور
عدم تغییر دنده
لرزش چرخ دنده ها
سخت کار کردن پدال
حرکت نکردن خودرو
صدای دنگ دنگ یا وزوز
احساس بوی سوختگی
عدم شتاب و قدرت کافی
سختی جا رفتن دنده
دنده خلاص پر سر صدا
نشت روغن گیربکس

راه های پیشگیری از خرابی گیربکس اتومات آریو

 1. سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک آریو، از جمله تعویض روغن و فیلتر را جدی بگیرید و در فاصله زمانی مشخص شده، نسبت به تعویض آن اقدام فرمایید. روغن گیربکس به رنگ قرمز است و نباید علائم کدر، تیرگی و بوی بد در آن دیده شود.
 2. در توقف های کوتاه مخصوصا پشت چراغ قرمز وضعیت دنده را در حالت D قرار داده و پایتان روی ترمز باشد تا از استهلاک بیشتر گیربکس اتوماتیک آریو جلوگیری شود.
 3. از گاز دادن درجا قبل از قرار دادن دنده به حالت D پرهیز کنید.
 4. از خلاص کردن خودرو یا تعویض دنده به حالت N در جاده، مخصوصا سراشیبی ها که باعث خراب شدن اجزای داخلی جعبه دنده میشود خودداری کنید.
 5. هنگام حرکت خودرو حالت دنده را به هیچ وجه تغییر ندهید.
 6. در حال حرکت یا زمانی که خودرو کاملا توقف نکرده، وضعیت دنده را به حالت P جابجا نکنید. این کار باعث شکسته شدن پین های گیربکس که به شفت خروجی متصل است می شود.
 7. با روشن شدن چراغ خطاها و هشدارها در داشبورد خودرو در اولین فرصت به یک تعمیرکار گیربکس آریو مراجعه کنید.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک آریو

هزینه تعمیرات گیربکس آریو

هزینه تعمیر گیربکس آریو یکی از دغدقه های اصلی صاحبان این خودرو است. اکثرا به فکر پیدا کردن تعمیرگاهی هستند که هزینه و اجرت تعمیرات گیربکس آریو زیاد نشود و گیربکس آن ها نیز به بهترین کیفیت ممکن تعمیر شود. هزینه تعمیرات به عواملی مانند:

 1. این که چه تعداد از قطعات جعبه دنده آریو دچار خرابی شده است؟
 2. قیمت قطعات خراب شده آریو در بازار چقدر باشد؟
 3. آیا با بازسازی و تعمیر تخصصی گیربکس آریو میتوان مشکلات را بطرف کرد؟
 4. انتخاب تعمیرگاه تخصصی گیربکس آریو میتواند در کاهش هزینه ها نقش بسزایی داشته باشد.

افرادی که مشکل گیربکس خودروی آن ها زیاد حاد نبوده و در ابتدا به یک تعمیرکار تخصصی گیربکس آریو مراجعه میکنند، از بروز خرابی های بیشتر جلوگیری کرده و در نتیجه هزینه تعمیرات را کاهش میدهند.

اگر ساکن تهران هستید ما به شما تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تک گیربکس را پیشنهاد می کنیم. مجموعه ما بیش از 20 سال است که به صورت تخصصی انواع گیربکس های اتوماتیک خارجی و داخلی را با گارانتی تعمیر میکند و خیال شما از این بابت میتواند آسوده باشد.

خرید گیربکس اتوماتیک آریو

خرید گیربکس اتوماتیک آریو در صورت وجود خرابی های زیاد برای شما به صرفه تر خواهد بود. کارشناسان تعمیر گیربکس آریو اگر تشخیص دهند که مشکلات گیربکس با تعمیرات حل نمیشود و چند سوایی بیشتر کار نمیکند، خرید گیربکس را به شما پیشنهاد خواهند داد.

پیدا کردن گیربکس آریو با کیفیت و اورجینال کار بسیار سخت و دشواری است. اگر به فروشگاه بی اعتبار مراجعه کنید ممکن است گیربکس بی کیفیت به شما تحویل دهند و در آینده مشکلات و هزینه های مضاعف برای شما درست کند.

 تعمیرگاه تک گیربکس با تجهیزات و دانش چندین ساله خود به راحتی جعبه دنده های فیک را از اصلی تشخیص میدهد. اگر گیربکس آریو خودرو شما توسط مجموعه ما تهیه شود شامل گارانتی یک ساله کتبی خواهد بود و خیال شما از بابت اصلی بودن آن میتواند راحت باشد.

تعویض گیربکس آریو

تعویض گیربکس آریو اگر توسط تعمیرگاهی غیر تخصصی انجام گیرد ممکن است با نصب اشتباهی جعبه دنده، خودروی شما در آینده دچار مشکلاتی شود و مجبور به هزینه دوباره شوید.

تشخیص و عیب یابی گیربکس های اتوماتیک آریو

عیب یابی گیربکس آریو به شکل صحیح نیاز به تخصص، تجهیزات و امکانات قوی دارد که اشتباهی در آن صورت نگیرد. در تعمیر گیربکس آریو اگر قطعه ای اشتباهی و نابجا تعویض شود مشکلات فراوانی را به بار خواهد آورد.

مجموعه تک گیربکس با استفاده از تجهیرات پیشرفته و بروز دنیا، مشکلات و علت خرابی گیربکس ario را دقیق و بدون کم و کاست تشخیص خواهد داد.

درباره خودرو چینی آریو

آریو در اصل زوتی Z 300 است که برای اولین بار در سال 2012 تا سال 2017 روی خط تولید خودروسازهای چینی قرار گرفت. سال 1393 بود که شرکت سایپا قراردادی را با کمپانی زوتی چین بست و در مرحله نخست تعدادی زوتی را با مدل 2014 روانه بازار کرد. بعد یک سال این خودرو در شرکت سایپا به صورت مونتاژی در ایران تولید شد و تا سال 1399 ادامه داشت.

 یکی از ویژگی های این خودرو جادار بودن آن است. صندلی های عقب آن نیز از نوع تاشو بوده و میتوانید فضای صندوق عقب ماشین خود را افزایش دهید

گیربکس اتوماتیک آریو

آریو از جمله خودروهایی است که به گیربکس اتوماتیک مجهز است و به علت الکترو هیدرومکانیکی بودن آن از حساسیت بالایی برخوردار است. بنابراین صاحبان این خودرو ها باید به آن توجه زیادی داشته باشند.

از سال 1399 به دلیل تحریم کشور های خارجی، متاسفانه قطعات خودرو آریو نتوانست وارد بازار ایران شود و خط تولید آن در ایران بسته شد. امروزه خودروهای آریو که در ایران خرید فروش می شوند همگی دست دوم بوده و از سال 1399 خودروی آریو جدیدی در ایران تولید نشده است.

خودروهای آریو به صورت گیربکس اتوماتیک و دستی موجود میباشد که مدل دنده اتوماتیک 4 سرعته و دنده دستی آن 6 سرعته است. شتاب آن در مدت زمان 11.5 ثانیه به 100 کیلومتر میرسد.

سوالات متداول خرابی گیربکس اتوماتیک آریو

1- آیا گیربکس هم مانند موتور احتیاج به تعویض روغن دارد؟

بله. تعویض روغن گیربکس از فرسودگی و خرابی زودرس قطعات جلوگیری میکند.

2- علت صدای زوزه و تقه در گیربکس اتوماتیک آریو چیست؟

دلیل تقه و زوزه کشیدن میتواند صدای فشار روغن یا معیوب بودن چرخ دنده و دنده های سیاره ای یا دیفرانسیل باشد.

3- دلیل گاز هرز خوردن خودرو از چیست؟

گاز هرز خوردن ماشین میتواند به علت کمبود روغن و نرسیدن آن به کاسه کلاچ ها و فرسودگی آنها باشد.

4- علت خلاص شدن ناگهانی گیربکس اتوماتیک چیست؟

کمبود روغن گیربکس، ایراد در چرخ دنده های داخلی گیربکس، سائیدگی پلوس و از کارافتادگی توربین میتواند دلایل عمده آن باشد.

4/5 - (1 امتیاز)

نظرات و سوالات خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *