تعمیر گیربکس لکسوس - تعمیرات تخصصی گیربکس اتوماتیک لکسوس

تعمیر گیربکس لکسوس

تعمیر گیربکس لکسوس

برای تعمیر گیربکس لکسوس بهترین کار مراجعه به تعمیرگاه تخصصی گیربکس لکسوس است. اطمینان حاصل کنید که تعمیرگاه انتخاب شده تجربه و مهارت کافی در تعمیر گیربکس های اتوماتیک را دارد. تعمیر گیربکس لکسوس یک کار پیچیده و حرفه ای است که نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد.

اگر گیربکس خودروی لکسوس شما دچار علائم خرابی شده است میتوانید با کارشناسان تک گیربکس تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. در صورت جدی بودن مشکلات گیربکس میتوانید برای حضور در تعمیرگاه وقت رزرو کنید و در وقت تعیین شده به مجموعه تک گیربکس مراجعه کنید.

تعمیرکاران ما بازدید فنی، تست و عیب یابی گیربکس لکسوس را به صورت دقیق و رایگان انجام خواهند داد، سپس مشکلات و هزینه های آن را به شما اعلام میکنند. با موافقت شما تعمیرات گیربکس لکسوس آغاز خواهد شد و پس از تعمیر کلیه قطعات و خدمات ارائه شده با گارانتی کتبی تحویل شما عزیزان داده میشود.

مزایای تعمیر گیربکس لکسوس در تک گیربکس

مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان

یدک کش رایگان

خودرو بر رایگان

تعمیرکاران حرفه ای گیربکس

تعمیرکاران حرفه ای

گارانتی خدمات

ضمانت خدمات و قطعات

تعمیرگاه گیربکس لکسوس

انتخاب تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک مناسب و تخصصی مهمترین اقدام هنگام خرابی گیربکس است. در صورت مراجعه به تعمیرگاه غیر تخصصی مشکلات گیربکس خودروی شما دو چندان خواهد شد.

تعمیرگاه تک گیربکس بیش از 20 سال سابقه تعمیرات انواع گیربکس های اتوماتیک را دارد. مجموعه ما از یک تیم حرفه ای و با تجربه تشکیل شده است که با استفاده از بهترین و مجهزترین امکانات مشکلات گیربکس را در کمترین زمان ممکن تشخیص میدهد.

مهمترین اقدام قبل از تعمیرات گیربکس لکسوس شناسایی و تشخیص مشکلات جعبه دنده است. در صورت تشخیص اشتباه ممکن است قطعات سالم نیز تعویض شود و هزینه های شما را چندین برابر افزایش دهد.

مراحل تعمیرات گیربکس لکسوس در تعمیرگاه تک گیربکس

 1. مراجعه به تعمیرگاه تک گیربکس: بعد از رزرو کردن وقت در زمان تعیین شده به تعمیرگاه مراجعه میکنید.
 2. تست، تشخیص و عیب یابی گیربکس لکسوس : مشکلات گیربکس لکسوس بصورت دقیق توسط تعمیرکاران حرفه ای تشخیص و عیب یابی خواهد شد.
 3. بررسی قیمت قطعات و تعیین هزینه نهایی تعمیر : قبل از شروع به تعمیر، تعداد قطعات خراب شده و قیمت آنها مشخص خواهد شد و هزینه نهایی تعمیر گیربکس لکسوس به مشتری اعلام میشود.
 4. تعمیر، بازسازی و تعویض قطعات گیربکس لکسوس: تعمیرکاران ما تا جایی که امکان دارد مشکلات جعبه دنده را با بازسازی و تعمیر تخصصی انجام میدهند و کلیه قطعات تعویضی به صورت اورجینال و گارانتی دار خواهد بود.
 5. تست و آزمایش گیربکس لکسوس : پس از تعمیر، خودرو توسط کارشناسان ما تست خواهد شد تا مطمئن شویم مشکلات برطرف شده و گیربکس به درستی کار میکند.

نکته مهم: تعمیر گیربکس اتوماتیک یک فرآیند پیچیده و دشوار میباشد و بهتر است از خدمات تعمیرگاه‌ های معتبر و باتجربه استفاده کنید. اجازه ندهید افراد بی ‌تجربه به گیربکس خود دست بزنند، زیرا کوچکترین اشتباهات باعث صدمه زدن به سایر قطعات جعبه دنده میشود.

نشانه ها و علائم خرابی گیربکس اتوماتیک لکسوس

روشن شده چراغ هشدارها
بالا رفتن دور موتور
عدم تغییر دنده
لرزش چرخ دنده ها
عدم شتاب و قدرت کافی
سختی جا رفتن دنده
دنده خلاص پر سر صدا
نشت روغن گیربکس
سخت کار کردن پدال
حرکت نکردن خودرو
صدای دنگ دنگ یا وزوز
احساس بوی سوختگی

روش های پیشگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک لکسوس

تعویض روغن گیربکس لکسوس :

روغن گیربکس اتوماتیک لکسوس باید با توجه به تعداد کیلومترهای مشخص تعویض شود. رعایت این توصیه، به حفظ عملکرد صحیح گیربکس و جلوگیری از خرابی‌ های زودرس کمک بسیاری میکند. روغن استفاده شده باید مناسب و سازگار با نوع خودروی لکسوس شما باشد.

جلوگیری از حمل بار زیاد :

 رعایت وزن و بار مجاز برای خودرو، از فشار زیاد بر گیربکس لکسوس جلوگیری میکند و کمتر در معرض خرابی قرار میگیرد.

رانندگی بهینه و صحیح :

 رانندگی به صورت اصولی و بهینه‌ مانند تغییر دنده‌ها به نحو صحیح، توقف و شروع، از خرابی زودرس گیربکس اتومات لکسوس جلوگیری میکند.

گرم کردن موتور و گیربکس قبل از حرکت :

 قبل از حرکت خودرو مخصوصا در روزهای سرد به مدت چند دقیقه موتور و گیربکس را بعد از روشن شدن خودرو گرم کنید.

توقف در صورت احساس مشکلات و خرابی ها :

 اگر احساس میکنید که گیربکس لکسوس عمل نادرستی دارد، بهتر است فوراً توقف کنید و مشکل را تشخیص دهید تا از خرابی جدی جلوگیری کنید.

نگهداری و سرویس‌ گیربکس اتوماتیک لکسوس :

 نگهداری منظم و سرویس‌ دوره ای گیربکس لکسوس باعث تشخیص زودرس مشکلات و اصلاح آنها میشود که از خرابی‌ های جدی جلوگیری می‌کنند.

استفاده از قطعات اصلی و معتبر :

 در صورت تعویض قطعات گیربکس لکسوس، از قطعات اصلی و اورجینال استفاده کنید تا از کیفیت و عمر طولانی این قطعات اطمینان حاصل کنید.

توجه: با مشاهده هر گونه خرابی در جعبه دنده باید در اولین فرصت به یک تعمیرکار گیربکس لکسوس مراجعه کنید تا سایر قطعات خودرو را درگیر نکند.

هزینه تعمیر گیربکس لکسوس

هزینه تعمیر گیربکس لکسوس به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند:

 • نوع مشکل و خرابی که در گیربکس لکسوس بوجود آمده است. مشکلات ساده‌ تر مانند تعویض یک قطعه کوچک هزینه کم تری خواهد داشت، در حالی که مشکلات جدی نیاز به تعمیرات پیچیده تر و قطعات گران ‌تر دارند.
 • نوع و مدل خودروی لکسوس نیز تاثیر بسزایی در میزان هزینه ها خواهد داشت. خودروهای لکسوس با مدل های مختلف از گیربکس‌ های متفاوت استفاده می کنند که تعمیرات آنها نیز متفاوت خواهد بود.
 • سال تولید خودرو در هزینه تعمیرات گیربکس لکسوس تاثیر گذار است. قدمت خودرو و دسترسی به قطعات یدکی میتواند هزینه را تحت تأثیر قرار دهد.
 • انتخاب تعمیرگاه تخصصی گیربکس لکسوس نیز تاثیر بسیار زیادی در هزینه ها دارد، تعمیرگاه های تخصصی و حرفه ای عموماً هزینه های بالاتری دارند ولی خدمات با کیفیتی را ارائه میدهند.
 • اگر قطعات گیربکس اتومات لکسوس نیاز به تعویض داشته باشند، و این که چه تعداد از قطعات خراب شده و قطعات جایگزین اصلی باشد یا فرعی، در هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس نقش پر رنگ تری دارد.

برای آگاهی از هزینه های تعمیر جعبه دنده لکسوس میتوانید با تعمیرکاران تک گیربکس ارتباط بگیرید، مشکلات و ایرادات گیربکس خودروی خود را با آنها در میان بگذارید تا هزینه های حدودی را به شما اعلام کنند.

هزینه نهایی تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس بعد از بازدید و تست خودروی شما مشخص خواهد شد.

گیربکس لکسوس

گیربکس در خودروهای لکسوس، به عنوان یکی از اجزای اصلی و حیاتی خودرو، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. خودروهای لکسوس از انواع گیربکس ها استفاده می کنند که شامل موارد زیر می شود:

گیربکس اتوماتیک :

 بیشتر خودروهای لکسوس از گیربکس خودکار استفاده می‌کنند. این نوع گیربکس به راحتی به راننده اجازه می‌دهد بدون استفاده از دستکاری دنده‌ها، خودرو را به حرکت درآورد و تغییر دنده‌ها به طور خودکار انجام گیرد. گیربکس‌ های اتومات لکسوس به طور کلی بسیار نرم و کارآمد عمل کرده و تجربه رانندگی را راحت تر می‌کنند. 

گیربکس دستی (دنده دستی) :

 برخی از خودروهای لکسوس نیز در نسخه های خاص، گیربکس دستی (دنده دستی) دارند. این گیربکس به راننده امکان تغییر دنده‌ها را به صورت دستی می‌دهد و برای کسانی که تجربه رانندگی دستی دارند، مناسب است.

لکسوس به عنوان یک برند لوکس و پیشرو در صنعت خودرو، از فناوری ‌های پیشرفته در طراحی و تولید گیربکس‌ها استفاده می‌کند تا تجربه رانندگی بهینه و لذت‌ بخشی را برای مشتریان خود ارائه دهند.

تاریخچه برند لکسوس

لکسوس یک برند خودروی لوکس میباشد که تحت تأثیر شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا است. تویوتا به دنبال ورود به بازار خودروهای لوکس در اواخر دهه 1980، تصمیم به ایجاد برندی با نام “لکسوس” شد تا خودروهای لوکس خود را با این نام عرضه کند.

این برند به عنوان یک نماینده از خودروهای لوکس و پیشرفته از دیدگاه طراحی، فناوری و راحتی، در بازار خودروهای لوکس جهانی شناخته می‌شود.

انواع خوروهای لکسوس در ایران

برخی از مدل‌ها و نسخه‌های مختلف لکسوس که در ایران موجود است و ما به صورت تخصصی آنها را تعمیر میکنیم عبارتند از:

 1. Lexus ES : یک سدان متوسط که به عنوان یک گزینه محبوب در دسته خودروهای لوکس ارائه می‌شود. دارای نسخه های هیبرید نیز می باشد.
 2. Lexus RX : یک SUV خانوادگی با امکانات و راحتی بالا. نسخه های هیبرید نیز از این مدل وجود دارد.
 3. Lexus NX : یک SUV کوچکتر که با طراحی مدرن و امکانات متنوع عرضه می‌شود. نسخه های هیبرید نیز موجود است.
 4. Lexus LX : یک SUV بزرگ و مجلل در محیط‌های سخت تر با شتاب بسیار بالا
 5. Lexus LS : یک سدان لوکس با امکانات بسیار پیشرفته و رفاهی. این مدل به عنوان پرچمدار برند لکسوس معرفی می‌شود.
 6. Lexus LC : یک کوپه ورزشی با طراحی شگفت انگیز و عملکرد قوی.
 7. Lexus GS : یک سدان متوسط بهبود یافته است که در برخی از نسخه‌ ها به فناوری هیبرید مجهز است.
 8. Lexus ux  : یک SUV کوچک که به عنوان ورود به دنیای خودروهای لکسوس معرفی می‌شود. نسخه های هیبرید نیز از این مدل وجود دارد.

سوالات متداول درباره گیربکس اتومات لکسوس

بله. تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لکسوس از خرابی و فرسودگی زودرس قطعات داخلی جعبه دنده جلوگیری میکند. کارایی، عملکرد و طول عمر قطعات را افزایش میدهد.

با مشاهده علائمی مانند: نشتی روغن گیربکس، شنیده شدن صداهای غیر عادی مثل وز وز، تق تق، زوزه، جیر جیر، بالا رفتن دور موتور، احساس بوی سوختگی، خلاص شدن ناگهانی دنده، قاطی کردن دنده ها، لرزش خودرو، کم شدن شتاب و توان خودرو و روشن شدن چراغ هشدارها و خطاها باید به یک تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک لکسوس مراجعه کنید.

Rate this {امتیازی ثبت نشده}