تعمیر گیربکس دابل کلاچ | تعمیرات تخصصی گیربکس dct

تعمیر گیربکس دابل کلاچ

تعمیر گیربکس دابل کلاچ، تعویض، بازسازی، بازبست و عیب یابی آن به صورت تخصصی در تعمیرگاه تک گیربکس توسط تعمیرکاران باتجربه و حرفه ای با گارانتی کتبی انجام میشود.

اگر احتمال میدهید که گیربکس دبل کلاچ خودروی شما علائم خرابی دارد، میتوانید با شماره های درج شده تماس بگیرید، تا کارشناسان تک گیربکس شما را راهنمایی کنند. در صورت جدی بودن ایرادات گیربکس DCT (دابل کلاچ) میتوانید وقت رزرو کنید و به تعمیرگاه تک گیربکس مراجعه کنید.

 تعمیرکاران تک گیربکس بعد از حضور شما؛ عیب یابی گیربکس دابل کلاچ را با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تجربه چندین ساله خود انجام داده، سپس مشکات و هزینه تعمیر آن را اعلام میکنند. با تایید شما تعمیر گیربکس دابل کلاچ آغاز میشود و پس از اتمام کار با ضمانت نامه کتبی تحویل شما عزیزان داده میشود.

تعمیر کیربکس دبل کلاچ

تعمیر کیربکس DCT

تعمیر گیربکس دبل کلاچ نیاز به شناخت ساختار این گیربکس دارد. در واقع تعمیر گیربکس DCT تخصص، مهارت و تجربه زیادی را می طلبد. گیربکس dct دارای نام های دیگری مثل گیربکس دو کلاچه و دبل کلاچ نیز می باشد. از این جهت به این نوع گیربکس دو کلاچه می گویند که در ساختارش از دو صفحه کلاچ استفاده شده است.

 این دو صفحه کلاچ هر کدام به شفت جداگانه ای متصل می شوند. یکی از این صفحه کلاچ ها و شفت ها وظیفه تعویض دنده های زوج را برعهده دارد و کلاچ و شفت دیگر در تغییر دنده های فرد فعال می شوند. هدف از تعبیه کردن دو صفحه کلاچ و شفت جداگانه، افزایش سرعت دنده ها می باشد.

تعمیر گیربکس دوکلاچه به دلیل این ساختار پیچیده نیاز به تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد.

مزایای تعمیر گیربکس DCT در تک گیربکس

مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان

یدک کش رایگان

خودرو بر رایگان

تعمیرکاران حرفه ای گیربکس

تعمیرکاران حرفه ای

گارانتی خدمات

ضمانت خدمات و قطعات

علائم خرابی گیربکس دابل کلاچ

تعمیر گیربکس دابل کلاچ بدون تجربه و مهارت به بهای تعویض گیربکس می انجامد. از این رو تعمیر آن را باید نزد یک مرکز فوق تخصصی با تجهیزات پیشرفته برای عیب یابی دقیق آن انجام دهید، تا با تضمین قطعات اورجینال، خدمات تخصصی با گارانتی فروش، از عملکرد صحیح گیربکس تان مطمئن شوید.

برای تعمیر گیربکس دی سی تی در بهترین زمان ممکن؛ بهتر است که علائم خرابی گیربکس DCT را خوب بشناسید. این علائم عبارتند از:

علائم خرابی گیربکس دابل کلاچ

1- لرزش جعبه دنده:

لرزش در جعبه دنده نیز یکی از مشکلاتی است که نیاز به تعمیر گیربکس دابل کلاچ را واجب می کند. وقتی که گیربکس دابل کلاچ دچار مشکل می شود، در جعبه دنده لرزش احساس می کنید. همچنین تعویض دنده به سختی انجام می شود یا به درستی و به موقع تعویض نمی گردد.

2- شنیدن صدای غیر عادی:

شنیدن صداهای عجیب زمانی که دنده را در حالت خلاص قرار می دهید. در این حالت صدا زوزه یا کوبش به گوش تان می رسد، که باید سریع اقدام به تعمیر گیربکس دبل کلاچ در نزد یک مرکز فوق تخصصی کنید.

3- احساس بوی سوختگی:

استشمام بوی سوختگی روغن یکی از علائم مهم خرابی گیربکس دوکلاچه است. در صورتی که گیربکس دچار ایراد شود و یا روغن ریزی داشته باشد، قطعات داخل گیربکس به هم دیگر ساییده می شوند. در نتیجه به دلیل این سایش و اصطکاک، این قطعات داغ خواهند شد و بوی سوختگی به مشام میرسد.

4- نشتی گیربکس:

روغن ریزی گیربکس مهم ترین نشانه خرابی گیربکس دبل کلاچ می باشد. در این حالت در زیر ماشین نشانه هایی از روغن گیربکس که به رنگ صورتی یا قرمز شفاف است، مشاهده می کنید. در صورتی که گیربکس دابل کلاچ نشتی روغن داشته باشد، سطح روغن پایین می آید و قطعات اصطکاک پیدا می کنند.

5- درگیر نشدن دنده ها:

یکی از علائم خرابی گیربکس dct درگیر نشدن گیربکس برای شروع حرکت می باشد. همچنین ممکن است که ماشین اصلا حرکت نکند.

روش های پیشگیری از خرابی گیربکس DCT

تعداد دفعات تعمیر گیربکس DCT با نگهداری درست از آن و انجام سرویس های دوره ای به حداقل مقدار خود می رسد. برای بهبود عملکرد گیربکس دی سی تی و پیشگیری از خرابی آن می توانید نکات مهم زیر را رعایت نمایید تا هم عمر گیربکس بالاتر برود و هم این که از هزینه های تعمیر گیربکس دابل کلاچ در امان بمانید. این راه ها عبارتند از:

سرویس گیربکس دبل کلاچ

در تعویض دندۀ گیربکس دبل کلاچ فشار هوا اهمیت فوق العاده ای دارد. از این رو اطمینان از فشار هوای مناسب مهم است. بهترین راه برای حفظ این فشار انجام سرویس های دوره ای گیربکس نزد یک تعمیرگاه معتبر تعمیر گیربکس dct می باشد.

تعویض روغن

تعویض دوره ای روغن با توجه به مدل خودرو و توصیه های تولید کننده ماشین یکی از راه های پیشگیری از خرابی گیربکس dct است.

رعلیت اصول رانندگی

رانندگی اصولی و تعویض دنده در زمان درست و همچنین پرهیز از تغییر دنده ها در حین حرکت تضمین کننده سلامت گیربکس دو کلاچه هستند. از این رو از عملکرد های نادرست در هنگام رانندگی خودداری نمایید.

تعویض فیلتر

برای افزایش عمر گیربکس به صورت دوره ای و در زمان های مشخص اقدام به بررسی فیلتر های گیربکس به ویژه فیلتر روغن کنید. برای بررسی و تمیز کردن فیلتر ها به معتبرترین مرکز تعمیر گیربکس دابل کلاچ مراجعه نمایید.

تعمیر به موقع آن

در صورتی که به عملکرد صحیح گیربکس شک کردید، حتما به سرعت اقدام به عیب یابی آن کنید تا از شدت بیشتر مشکل پیشگیری شود. برای این کار از تکنسین های ماهر و متخصص کمک بگیرید.

کلام آخر

گیربکس های اتوماتیک از جمله گیربکس دبل کلاچ به دلیل پیچیدکی و سختی که دارند، باید در حفظ و نگهداری آن دقت بیشتری داشته باشید و در صورت مشاهده کوچکترین مشکل برای برطرف کردن آن اقدام کنید.

تعمیرگاه تک گیربکس یکی از مراکز فوق تخصصی تعمیر گیربکس دابل کلاچ در تهران است که کلیه قطعات و خدمات خود را به صورت تضمینی انجام میدهد.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات و سوالات خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *