گیربکس پی دی کی چیست و نحوه عملکرد آن؟

گیربکس پی دی کی

گیربکس پی دی کی مخفف Porsche Doppel Kupplung می باشد. گیربکس PDK برای افزایش سرعت و رفع هر گونه وقفه در جریان انتقال قدرت که ممکن است در هنگام تعویض دنده رخ دهد طراحی شده است. شرکت پورشه برای کاهش کله زنی خودرو و همچنین افزایش شتاب و بهینه سازی مصرف سوخت، گیربکس نیمه اتوماتیک پی دی کی را معرفی کرد.

گیربکس pdk چیست؟

گیربکس pdk چیست

گیربکس پی دی کی نیمه خودکار می باشد و دارای دو کلاچ است. قسمت دستی این گیربکس متشکل از چندین چرخ دنده می باشد، به طوری که هر کدام از این چرخ دنده ها به صورت کاملا جداگانه بر روی یک محور مستقل تعبیه شده اند. کلاچ اول مسئول چرخ دنده های فرد می باشد و کلاچ دوم با چرخ دنده های زوج مرتبط است. زمانی که دنده های زوج از طریق کلاچ دوم درگیر می شوند، دنده های فرد توسط کلاچ اول در حالت استندبای قرار می گیرند و آماده هستند تا بدون ایجاد وقفه در سیستم انتقال قدرت، دنده را تغییر دهند.

گیربکس پی دی کی چگونه کار می کند؟

گیربکس پی دی کی چگونه کار می کند

گیربکس پی دی کی مجهز به هفت دنده می باشد. دنده های اول تا ششم را دنده های اسپرت و سرعتی می نامند. دنده هفتم نیز در سرعت های بالا وارد عمل می شود تا مصرف سوخت را بهینه نماید.

 این گیربکس دو کلاچ را در خود جای داده است. این کلاچ ها به صورت متناوب وارد عمل می شوند. در واقع اتصال بین شفت و موتور غیر مستقیم است و شفت اول در درون شفت دوم قرار دارد. به عبارت دیگر در هر لحظه از تعویض دنده، جریان انتقال نیرو به یکی از کلاچ های درگیر وارد می گردد. هنگامی که دنده های فرد فعال می شوند، دنده های زوج در حالت آماده باش قرار می گیرند تا با درگیر شدن گیربکس دوم وارد عمل شوند.

برای مثال فرض کنید که گیربکس اول دنده یک را فعال می کند و خودرو با دنده یک در حال حرکت است. با افزایش سرعت طبیعتا باید دنده دو فعال شود. در این حالت گیربکس دوم دنده دو را در حالت آماده باش قرار می دهد تا به محض افزایش سرعت، دنده دو وارد عمل شود. این عملکرد مانع از گرفته شدن نیروی کامل از گیربکس می شود. در نتیجه تغییر دنده بدون اتلاف نیرو و زمان صورت می گیرد. از طرف دیگر مصرف سوخت نیز کاهش می یابد.

 مقاله پیشنهادی: گیربکس تیپ ترونیک چیست و چگونه کار میکند؟

ویژگی های گیربکس PDK

ویژگی های گیربکس PDK

مهم ترین ویژگی گیربکس پی دی کی دو کلاچه بودن آن است و از پیشرفته ترین گیربکس های نیمه اتوماتیک به شمار می رود. در این نوع از گیربکس ها دنده ها بدون گسستگی جریان انتقال قدرت تغییر می کنند. از این رو خودروهای مجهز به گیربکس نیمه اتوماتیک PDK می توانند شتاب بالا، تجربه رانندگی نرم تر و بدون وقفه و همچنین مصرف سوخت بهینه را به راننده ارائه دهند.

با این حال مراقبت از این گیربکس ها برای ارائه کارکرد بهینه بسیار مهم می باشد. هر گونه ایراد مانند حرکت ناپایدار خودرو، عدم تعویض دنده ها به صورت صحیح و به موقع و غیره باعث می شوند تا جعبه دنده پی دی کی نیاز به تعمیر داشته باشد.

برای پیشگیری از تمام این ایرادات و سایر آسیب های جدی به قطعات گیربکس باید نزد یک مرکز تخصصی و فوق تخصصی به موقع اقدام به تعویض روغن، بررسی قطعات گیربکس، عیب یابی دقیق گیربکس و تعمیر اصولی انواع خرابی های آن نمایید تا از هزینه های بیشتر تعمیر گیربکس اتوماتیک جلوگیری کنید.

تعمیرگاه تک گیربکس با سابقه ای درخشان و حرفه ای در حوزه تعمیر انواع گیربکس های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک با ارائه گارانتی پس از فروش، بهترین و متخصص ترین مرکز می باشد که با تجهیزات حرفه ای به عیب یابی سریع ایرادات و خطاهای گیربکس اتوماتیک پی دی کی می پردازد و هزینه های شما را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد.

 عیب یابی انواع گیربکس های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تک گیربکس به صورت رایگان است و میتوانید از این مزایای فوق العاده بهره مند شوید.

Rate this {امتیازی ثبت نشده}

نظرات و سوالات خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *